Състав на ЕПЛР /Екип за подкрепа на личностното развитие/
за учебната 2019/2020 г.
Координатор на ЕПЛР: Николай Петков - училищен психолог
Членове: Женя Димитрова- зам.директор УД
Иванка Николова- зам.директор УД
Мариян Славов- зам.директор УД
Юлия Христова – училищен психолог
Грациела Йорданова- ресурсен учител
Елизабет Влаева-главен учител начален етап
Росица Станева– старши учител начален етап
Самуил Борисов- старши учител прогимназиален етап
Стоянка Михова- старши учител начален етап
Стоян Стоянов- педагогически съветник
Председател на УН
д-р Агапова
Изабела Колева-предс. на ученически съвет
АКТУАЛНО
Анкета в училище
На вниманието на учениците от IV до VII клас,
С цел проучване на тормоза и насилието в ОУ „Добри Чинтулов”, Ви молим да попълните онлайн анкетата до 27.11.2019г.
Проучването е напълно анонимно!
Благодарим Ви за съдействието!
Училище за родители
На 20. 11. 2019 г. се проведе работна среща с Екипа за подкрепа на личностното развитие и родители на ученици от ОУ „Добри Чинтулов” по проект „Училище за родители”.
„Стиловете на възпитание на децата в семейството и последици за тяхното психическо развитие” беше темата, която презентираха училищните психолози Николай Петков и Юлия Христова. Идеята за този проект беше приета позитивно от родителите. Те с въодушевление, развълнувани споделиха своите виждания по темата, без притеснение дискутираха лични преживявания и притеснения при възпитанието на децата.
Участниците стигнаха до извода, че такъв вид дейности с родители подобряват и заздравяват отношенията училище-родител, увеличават чувство за единност в постигане на целите – да се създаде възможност за дискусии и срещи с родителите, за да се повиши тяхната мотивация за участие в училищния живот и подкрепа за образованието на децата; родителите да участват активно в училищния живот; посредничество при взаимоотношенията между училищната общност и родителските активи.
Срещата завърши с желание от страна на участниците, работата по проекта да продължи активно, за да се обсъждат актуални теми, да се търсят решения на проблеми, което ще позволи да се постигне по-голяма ефективност и резултатност по посока подкрепа на личностното развитие на учениците и постигане целите на обучение и възпитание в училище.