„Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“ е проект за мобилност, чрез който ОУ „Добри Чинтулов“ ще постигне повишаване качеството на образователно-възпитателния процес чрез продължаваща квалификация на училищния колектив – участие в структурирани обучителни курсове в 5 тематични области.
Специфичните цели на проект „УТРЕ“, съобразно идентифицираните нужди на училището, учителите и учениците, са:
превръщане на училището в по-привлекателно място за учениците;
преодоляване на идентифицирани дефицити по отношение на методите на преподаване;
повишаване на мотивацията на учениците за учене;
разбиране и зачитане правата на човека и демокрацията от всички членове на училищната общност, насърчаване на толерантността и уважението към другите, изграждане на компетенции за активно гражданство.
Проект „УТРЕ“ е полезен, защото:
учениците ще повишат своя потенциал и индивидуални способности;
ще получат знания за човешките права и многообразието;
ще изградят умения за осъзнаване на своята идентичност и активна гражданска позиция;
ще развиват критично и стратегическо мислене;
ще станат по-конкурентно способни;
ще повишат мотивацията си за овладяване на нови знания;
ще се научат как да изберат своя собствена стратегия на учене;
ще участват активно в процеса на обучение;
ще подобрят езиковите си умения и способност свободно да комуникират на английски език.
Педагогическите специалисти:
- ще изградят полезни партньорства за международно сътрудничество и трансфер на опит и добри практики;
- ще подобрят практическите си преподавателски умения, техники и методологии;
- ще получат знания за проектно-базирания подход, безопасно интегриране на технологиите в клас, „ангажиране“ на ученици чрез игрови подходи в класната стая;
- ще добият умения да провеждат занятия в сферата на гражданското образование;
- ще се запознаят с добри практики, прилагани от португалските, германските и финландските учители с апробирани обучителни материали в пилотни училища в Европа;
- ще прилагат наученото в ежедневната си работа.
За реализирането на проект ,,УТРЕ” е планирано 9 педагогически специалисти от ОУ ,,Добри Чинтулов” да се обучат в 5 различни по тематика курса в Португалия, Германия, Финландия и Малта. Със своята специфика те обединяват в една цялост идеята на проекта и представляват своеобразна модерна програма за обучение и квалификация на учителите.
,,Обучение в толерантност, многообразие и активно гражданство” – обучителен курс за придобиване на знания и умения за възпитаване в ценности: толерантност, уважение към различното мнение, културна осъзнатост, активно гражданство; разрешаване на конфликти и създаване на контакти на международно ниво.
„Обучение, основано на игра. Печелиш или губиш?“ – курс, който предлага нови възможности за разнообразяване на инструментариума за преподаване, разширяване на уменията на учителите за справяне с бързата загуба на внимание и по-слабата концентрация на малките ученици.
„Обучение чрез проекти” – проектно-базираното обучение, съчетава поставянето на ученика в активна позиция с възможностите на съвременните информационни технологии за проучване и систематизиране на информация и презентиране на проект.
,,Английски за учители” е езиков курс за задълбочаване владеенето на английския език и усъвършенстване на комуникативните умения.
,,Обърнатата класна стая” е курс, представящ съвременен педагогически модел, в който типичният урок в клас и домашната работа сменят местата си.
Методология за постигане на целите на проекта в ОУ,,Добри Чинтулов“.
След участието си в курсовете, обучените учители ще прилагат новите знания и компетенции в текущата си преподавателска работа, в часа на класа, както и в извънкласни форми на обучение по утвърден от директора план за учебната 2019/2020 г.
Планираме да постигнем ефекта на „снежната топка“ по отношение на прилагането на новите методи от останалите учители в училището, което ще постигнем чрез лекции, беседи, видео материали и презентации, дискусии, тренинги, игрови занимания и проектни разработки; открити уроци пред учители и родители; вътрешноучилищна квалификация по методически обединения; разпространение на работата по проекта и резултатите от него в училищния сайт, електронни медии и образователни информационни платформи за споделяне на добри практики; създаване на видеофилми, електронни книги и рекламни материали.
Проект „УТРЕ“ ще превърне традиционната класна стая в подобрено, съвременно място, чрез дигитализация и нови интерактивни методи и прилагане на апробирани практики, променено общуване учител-ученик, ученик-ученик и учител-родител.
Ще се инициира едно разширено сътрудничество по темите от обученията на ОУ „Добри Чинтулов“ с местната власт и с други образователни институции. Така ще се продължат възрожденските традиции, заложени в образователно-възпитателния процес е училище, за по-ефективно осъществяване на девиза му: „Училището, което сбъдва мечти“.
Мобилност първа –
курс на тема ,,Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая”– Хелзинки, Финландия. Участници – старши учители по английски език начален етап Галина Тинчева и Дияна Панова.
/повече снимки в Галерия /
Европейски ден на езиците в ОУ,, Добри Чинтулов”
За поредна година ОУ ,,Добри Чинтулов” отново отбеляза Европейския ден на езиците. На този празник се отдава почит на всички езици, които отварят врати към света и правят общуването по-лесно и приятно. Европа разполага с истинско езиково съкровище: 24 официални езика и повече от 60 местни общности, които говорят на регионален или малцинствен език. Всяка година на тази дата навсякъде в Европа се организират мероприятия с цел да се популяризира богатото езиково и културно разнообразие в Европа, да се насърчи изучаването на чужди езици и междукултурното разбирателство във всяка възраст.
Учители от нашето училище участват в проект за мобилност по програмата на ЕС за подкрепа на образованието и обучението ,,Еразъм+” в страни като Португалия, Финландия и Малта и изграждат полезни пратньорства с училища от тези страни.
Денят бе отбелязан от учениците в ОУ,,Добри Чинтулов”, които още от първи клас изучават английски език. Преподавателите по чужд език представиха презентация за празника и организираха различни игри, които привлякоха вниманието на учениците. Те участваха във викторини, редяха пъзели от думи, изработиха постери и проектни работи, които представиха в изложба под надслов: ,,Многоезичие и езиково богатство в Европейския съюз”
В Европейския ден на езиците петима ученици от нашето училище показаха своите умения по английски език в Националния кръг на международното състезание по английски език „Kangaroo Global Linguistics 2020“ в София, организирано от Асоциацията на Кеймбридж училищата в България.
Работна среща
Работна среща на методическото обединение по английски език на тема: „Що е „игровизация“ и що е „обучение, базирано на игра.“
Презентация на тема: “ Що е игровизация и що е обучение базирано на игра“. И имат ли те почва в нашата класна стая?!
Използваме Edmodo
В резултат на наученото от обучителен курс „Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая”, старши учител по английски език начален етап Галина Тинчева прилага в ежедневната си работа възможностите на е-платформата –
Edmodo – глобална образователна мрежа.
Вътрешноучилищна квалификационна дейност
На 13 декември 2019 г. беше проведена вътрешноучилищна квалификация от старши учител по английски език за начален етап и участник в проведената Мобилност първа до Хелзинки, Галина Тинчева, в методическото обединение на началните учители, като присъстваха и учители по английски език от прогимназиален етап.
Темата беше: „Защо Финландия има най-добрата образователна система в света“.
В презентацията „Финландската образователна система“ е направен анализ на Финландският модел на образование, който залага на ниския стрес и цени най-много това, което се научава чрез опита. Показан е богат снимков материал от посетеното по време на първата мобилност на 4 септември 2019 г. училище Puistopolun peruskoulu в гр.Хелзинки, както и добри практики, техники и инструментариум за преподаване, които се прилагат в това учебно заведение.
Изграждаме партньорства за международно сътрудничество
Във връзка с наближаващите коледни празници учителите от ОУ „Д.Чинтулов“ участвали в обучителния курс ,,Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая” поздравиха колегите си от Италия, Кипър, Германия, Хърватска и Гърция, с кратък видеофилм. В него старши учител по английски език в начален етап Галина Тинчева и учениците, които обучава представят град Варна, училище ,,Добри Чинтулов”, подготовката на четвъртокласниците за коледния концерт, както и изпращат поздрави и пожелания на английски език.
Видеопоздравът, както и колет с коледни картички надписани на английски език бяха изпратени за училището в гр. Хелзинки, Финландия Puistopolun peruskoulu, което посетиха през месец септември.
Инициативата е по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм +, с която се поставя началото на изграждането на полезни партньорства за международно сътрудничество и трансфер на опит и добри практики.
Продължава кореспонденцията с две училища в гр. Хелзинки, Финландия: Puistopolun peruskoulu /Park Path Elementary School/ и Българско училище „АБВ“ (Bulgarialaisten yhdistys Club Bulgaria ry).
Занятия по Еразъм в часовете по английски език
Старши учител по английски език в начален етап Галина Тинчева използва образователните платформи в работата си в часовете по английски език, прилагайки наученото от обучителен курс „Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая” в гр. Хелзинки, Финландия.
За занятието по английски език се създава тест с Kahoot! и Quizizz и в реално време се събират отговори чрез мобилни устройства на учениците. Децата, от една страна учат, играят и се забавляват, а от друга страна, знанията и уменията се проверяват веднага, без стрес и неприятни емоции.
Креативна класна стая в часовете по английски език
Вътрешноучилищна квалификация
На 21 февруари 2020 г. се проведе работна среща на Методическо обединение по английски език и педагогически специалисти, които се интересуват от работата и разултатите по проект ,,Еразъм”.
Презентация на тема Игровизация в моята класна стая представи старши учител по английски език Галина Тинчева, която сподели опит в това как да се превърне традиционната класна стая в подобрено, съвременно място, чрез дигитализация и нови интерактивни методи.
Обучението е по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм + във връзка с темата ,,Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая” – Хелзинки, Финландия.
ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ –
споделяме опит и идеи с колеги и родители
CLIL урок по проекта ,,Виртуални пътешествия”
Учениците от IIа клас в групата за занимания по интереси по английски език обявиха 28 февруари за Ден на отворените врати – събитие, при което входът е свободен за всички желаещи да станат съпричастни към работата и постиженията им.
Занятието с техния ръководител ст.уч. Галина Тинчева представи иновативен CLIL дизайн на урочната единица от поредицата ,,Виртуални пътешествия”, което включва четири компонента: съдържание (Content), познание ( Кnowledge), комуникация (Communication) и култура ( Culture).
В CLIL урока учениците получиха интегрирани знания по английски език и география едновременно, обединявайки езикови знания и информация за континенти, страни, държавно устройство, култура и традиции. Второкласниците, фокусирании върху съдържанието на урока, предадено чрез презентация и видеоматериали, бяха по-мотивирани да разберат и използват новата лексика по английски език.
В урока беше споделен опит с родители и колеги за използване на интерактивен инструментариум и образователни платформи и на практика се показаха възможностите, които «игровизацията» на класната стая предоставя.
Три платформи, които можем да използваме при CLIL урок
Целта на CLIL урока е да насърчи учениците да развиват уменията на 21 век – способността за критическо мислене, да бъдат креативни, да общуват, да си сътрудничат и да бъдат дигитално грамотни.
Откритият урок е част от плана за работа по проект ,,УТРЕ: Успешни Технологични, Различни, Ефективни – европейски будители в образованието”, финансиран от програма Еразъм+, КД1.
Учители от Хелзинки (Финландия) споделят опит за дистанционно обучение
Старши учител по английски език Галина Тинчева продължи кореспоненцията с колеги от Българско Училище „АБВ“ в Хелзинки като част от работата по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм + , във връзка с темата „Обучение, основано на игра.“ – курс, който предлага нови възможности за разнообразяване на инструментариума за преподаване.
Директорът на училището Красимира Георгиева-Иванова и преподавателят в подготвителна група Ралица Ампуя изпращат своите впечатления от извънредното положение във Финландия и информация за добри практики до колегите в ОУ ,,Добри Чинтулов“.
Писмо на Красимира Георгиева- Иванова- директор на българско училище АБВ-Хелзинки, Финландия
Колегите ни изпращат видео с учители, студенти и ученици от Франция, Великобритания, Финландия и Южна Африка в периода на извънредно положение, в което участват техни деца и преподавателката по бит и култура Силвия Урумова от същото училище.
Вижте видеото тук.
———————————————————————————————
Вътрешноучилищна квалификация
През месец април 2021г. бе проведена вътрешноучилищна квалификация в онлайн среда и беше споделена презентация на тема ,,Уеб инструменти и платформи за работа в дигитална среда”.
Обучението бе проведено от ст. учител Галина Тинчева във връзка с проекта „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм+ и темата ,,Обучение чрез игри и ,,игровизация” в моята класна стая”.
Вижте презентацията ТУК
——————————————————————————————
«Проучванията показват, че базираното на проекти обучение може да засили запаметяването на съдържанието и да подобри нагласите на учениците за учене занапред.»
Сторбел § ван Барневелд, 2009
„Кога PBL е по-ефективно? Мета-синтез на мета-анализ, сравняващ PBL с конвенционалните класни стаиˮ
Изработването на проекти от учениците в хода на обучението е съвременен и много разпространен метод на преподаване и усвояване на знанията.
Включването на проектна работа в образователния процес води до интерактивно взаимодействие между:
Учителя и Ученика
Работейки по проект, ученикът е поставен в активна творческа и търсеща позиция при овладяването на знанията и е загърбена класическата му роля основно на пасивен получател на готови знания.
Обучаван Обучаващ
В този ред на мисли второкласниците от ОУ «Добри Чинтулов» – Варна работиха по проект «Това съм аз» по време на обучението си по английски език. Темата е свързана с учебното съдържание по предмета – тематична област «АЗ И МОЯТ СВЯТ». Учениците чрез своите проекти представиха себе си – име, възраст, националност, флаг, семейство и любими неща.
Чрез проектната работа се реализираха естествени предметни връзки между обучението по чужд език и обучението по изобразително изкуство, български език и околен свят.
Учениците развиха практически умения да говорят за себе си в най-общ план на английски език.
Освен с пряката работа в часовете и самоподготовката активността бе свързана и с реализирането на училищния проект «УТРЕ» 2019-2021 г., финансиран от програма Еразъм+ на Европейския съюз.
Вижте видеото ТУК.
Мобилност втора–
курс на тема ,,Обучаване в толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век“ в гр. Сантарем, Португалия. Участници – директорът на ОУ ,,Добри Чинтулов“ дпн Веселин Михалев, заместник директорът по учебната дейност Женя Димитрова и старши учителят в начален етап Теменужка Михалева.
1 октомври- световен ден на музиката
В навечерието на световния ден на музиката – 1 октомври, учениците от 2. А, 2. Б и 2. В клас с класни ръководители Лидия Чонова, Радка Кирова и Теменужка Михалева проведоха занятие по Проект ,,УТРЕ“, Програма ,,Еразъм+“ КД 1. Часът бе по темата ,,Кариера за всеки“ от раздел ,, Многообразие“.
Второкласниците се запознаха с музиката като изкуство и нейното значение върху емоционалното развитие на човека. Разсъждаваха и върху възможността музиката да бъде не само наслада, но и професия. Проведоха разговор по различни въпроси, свързани с личните си планове, цели и желание за реализация: ,,Кои свои лични качества и силни страни ще използвате при постигането на целите си за кариерно развитие?“, ,,Какво бихте разказали на своето семейство по отношение на плановете си за избор на професия.“
Учениците гледаха с интерес музикални изпълнения на свои съученици и се убедиха, че и децата могат да правят изкуство, когато имат силно желание и воля за това.
ЗАНЯТИЕ НА ТЕМА: ,, МОЕТО ПРАВО НА ОБРАЗОВАНИЕ”
Образователният процес е много сложен и не зависи само от часовете в училище. Много от значимите за образованието ни ситуации и процеси се случват извън училище. Важно е да разграничаваме преподаване и образование, защото човек може да се образова, без да му бъде преподавано.
На проведеното от старши учител в начален етап г-жа Теменужка Михалева занятие на тема: ,, Моето право на образование” с ученици от пети клас се обсъдиха трите вида образование: формално (общоприето, структурирано учене, което е организирано от образователна институция и води до признат сертификат, диплома или степен), неформално (всеки вид самостоятелно или по друг начин организирано учене, което не води до национално признат сертификат, диплома или степен) и информално ( учене, което се осъществява на нерегулирана база в контекста на индивидуалния живот).
Учениците дискутираха по въпросите: ,,Кой вид учене има най-голям ефект на този етап от живота ни: ученето с приятели, с близки или с учители и защо?”, ,, Какво е да си добър учител?” и ,,Какво можем да направим ние като ученици, за да се доближат преподавателите до нашата представа за добър учител?”.
Занятието е по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм + във връзка с темата ,,Обучаване в толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век”.
ЗАНЯТИЕ НА ТЕМА: ,, ПЪТЕШЕСТВЕНИЦИ ( МОЕТО ПРАВО НА СВОБОДНО ПРИДВИЖВАНЕ)”
Свободата на придвижване играе жизненоважна роля за насърчаване на мира и създаване на свят и хора, които споделят общите ценности на равенство, демокрация и уважение към всички човешки същества. Гарантирането на правото на свободно придвижване насърчава толерантността и разбирателството между хората от различни култури. То може да помогне за разграждането на вредните стереотипи и предразсъдъци и за изграждането на солидарност между хората и правителствата на различните държави.
Това бяха основните акценти на проведеното от старши учител Теменужка Михалева занятие с ученици от пети клас по Проект ,,УТРЕ“,Програма ,,Еразъм +“, КД1.
УЧАСТИЕ В ИНИЦИАТИВАТА НА УУС „ПРЕДАЙ НАТАТЪК“
Учениците от 3.А, 3. Б и 3. Д клас с учител по изобразително изкуство – зам. директор УД Женя Димитрова, приеха инициативата на Училищния ученически съвет в ОУ „Добри Чинтулов“ „Предай нататък“ и рисуваха по темата за толерантността. Третокласниците изразиха не само в своите рисунки, но и в беседа, техния поглед върху толерантните взаимоотношения между хората.
Темата е част и от работата на педагогическите специалисти, участващи в обучението ,,Обучаване в толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век“ по проект Еразъм + „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“. Целта е учениците да получат знания и да изградят умения да станат по-отговорни граждани, които ценят многообразието и уважават различните; да се научат да живеят в един свят, основан на толерантност, сътрудничество, висока самооценка, почтеност и интеркултурна комуникация.
СЕДМИЦА НА ДОБРОТАТА В ОУ ,,ДОБРИ ЧИНТУЛОВ“
17 февруари бе Денят на спонтанните актове на доброта. Празникът е световен и се чества независимо от националност, етническа принадлежност или религиозни убеждения.
Няма малко или голямо добро.
Всеки акт на доброта е достатъчно ценен сам по себе си. Важно е да правим добро, без да очакваме нещо в замяна и то не само в един ден от годината.
Ето защо учениците от 1.А,1.Б, 1.В, 1.Г и 1.Д клас с класни ръководители: Лидия Чонова, Радка Кирова, Теменужка Михалева, Дияна Петрова и Стоянка Михова се включиха в отбелязването на този ден, като решиха цялата седмица да бъде изпълнена с различни прояви на доброта – Ден на доброто дело, Ден на добрата дума, Ден на приятелството, Ден на прегръдката и Ден на усмивката. Малките ученици направиха изложба с рисунки, обсъдиха кои постъпки са добри, какъв е истинският приятел, защо трябва да се усмихваме и да използваме повече ,,вълшебни думи“.
Дейностите са част от работата на училището по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм + във връзка с темата ,,Обучаване в толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век”.
26 февруари- Ден на Розовата фланелка
ОУ „Добри Чинтулов“ подкрепя инициативата-
„НЕ“ на тормоза в класните стаи
Всяка година последната сряда на февруари е известна като Ден за борба с тормоза в училище. Познат е също и като „Ден на розовата фланелка“. На този ден участниците носят розово, за да символизират своята позиция.
Инициативата датира от 2007 г., когато две момчета в Канада застават зад гърба на свой приятел и съученик, който бил тормозен, защото дошъл на училище с розово поло. Дейвид Шепърд и Травис Прайс купуват розови тениски и на следващия ден раздават на всички в училище, които дръзват да се включат. А те се оказали много.
През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява този ден от февруари за ден срещу тормоза в училище. Всяка следваща година все повече ученици го честват, идвайки в училище с розови тениски и дрехи, на които пише „Тормозът спира тук“ и „Ден на розовата фланелка“. Скоро инициативата се подема и от хиляди училища по целия свят. За първи път в България се отбелязва през 2012г.
Най-малките ученици от първи клас на ОУ „Добри Чинтулов“ с класни ръководители Лидия Чонова, Радка Кирова, Теменужка Михалева, Дияна Петрова и Стоянка Михова подкрепиха каузата и дойдоха в училище облечени в розово.
Дейността е част и от работата на педагогическите специалисти по проект „Успешни, Технологични, Различни, Ефективни (УТРЕ) – европейски будители в образованието“, програма Еразъм + във връзка с темата ,,Обучаване в толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век”., както и част от „Най-големият урок в света“ – Инициатива на УНИЦЕФ и партньори за популяризиране на Глобалните цели за устойчиво развитие.
ПРОЕКТНО-БАЗИРАНО ОБУЧЕНИЕ В ПЪРВИ КЛАС
Мобилност трета-
,,Английски за учители” – езиков курс за задълбочаване владеенето на английския език и усъвършенстване на комуникативните умения, проведен в гр. Мелиеха, Малта. Участници бяха главен учител БЗО и ЧП в прогимназиален етап В. Проданова и старши учител начален етап Т. Димова.
Вътрешноучилищна квалификация
След завръщането си от Мелиеха, учителите представиха моменти от обучението си, споделиха педагогически опит и обмениха мнения относно образователните системи в Европа със своите колеги на срещи по методически обединения.
Старши учител начален етап Татяна Димова, представи пред учителите в МО – начален етап презентация за „Финландската образователна система“ – една от дискутираните теми по време на обучението.
Главен главен учител БЗО и ЧП в прогимназиален етап Виолетка Проданова представи пред МО – прогимназиален етап презентация, представяща ICTQ Malta /училището, което организира курса/, моменти от езиковото обучение и акценти от Малтийската образователна система.
Изработено бе и информационно табло за самото обучение в Малта /работен процес/ и забележителностите на страната.
Занятия в група за занимания по интереси
„Приключения с английски език“
Учениците от група за занимания по интереси „Приключения с английски език” с ръководител старши учител начален етап Татяна Димова прилагат на практика наученото от тяхната ръководителка по време на обучението.
В часовете те изпълняват граматически, лексикални и комуникативни упражнения, отбелязват и научават повече за типичните празници в англоезичните държави. По този начин те затвърдяват и разширяват знанията си по английски език, което е и една от основните цели на заниманията.
Учениците от група за занимания по интереси „Приключения с английски език” с ръководител г-жа Татяна Димова изработиха и изпратиха коледни картички до техни съученици от Словения и Чехия. С това се поставя начало на ново партньорство между ОУ „Добри Чинтулов“ и еднотипни училища в Ново место, Словения и Острава, Чешка република.
Занятия в група за занимания по интереси
„Приключения с английски език“
По случай празника на Баба Марта, учениците от група за занимания по интереси „Приключения с английски език“ с ръководител г-жа Татяна Димова преведоха на английски език легендата за мартеницата и разказаха на свои съученици от Чехия и Словения за уникалната българска традиция. Според обичая децата изработиха и изпратиха на своите чуждестранни приятели мартенички с пожелание за здраве и щастие.
Приключения с английски език
Клуб занимания по интереси „Приключения с английски език“ с ръководител ст. учител Татяна Димова отбеляза края на учебната 2019/2020 г. с драматизация на приказката Спящата красавица. Учениците с желание и интерес научиха репликите си на английски език, подготвиха специални костюми и декори и се насладиха на заслужени аплодисменти. Макар и онлайн, родителите също имаха възможността да видят постановката и да оценят напредъка по английски език на децата си.
Можете да видите драматизацията тук.